Odpovědi na často kladené otázky, týkající se katamaránu Ondatra.

Obecné otázky:

 • Jedná se o dvě zásadně odlišná plavidla, mezi kterými je mnoho rozdílů. Uvádíme tři hlavní body, v nichž se odlišují. 1) Katamarán je mnohem snazší řídit. Nemá dno, což znamená, že má nižší odpor proti skluzu než loď. Veslováním lze vyvinout rychlost 6 km/h s minimálním silovým výdajem. Jízdu na katamaránu tak zvládnou i děti. 2) Důležitým rysem katamaránu Ondartra je nastavitelné opěradlo, díky kterému můžete zapomenout na nepohodlí, které prožíváte, když sedíte na lavičce v konvenčním nafukovacím člunu. 3) A další neméně důležitý detail: na jaře, na podzim i během deštivého léta se do konvenční lodi snadno dostanou nečistoty a voda, což působí nepříjemnosti při lovu. Následně musí vlastník špínu z lodi umýt. Katamarán Ondatra tyto problémy nemá.

 • Výroba katamaránů probíhá v Rusku, konkrétně ve městě Tula. Design skládacího katamaránu byl vyvinut a patentován v Rusku. Vyrábí je zde firma Ondatra.

 • Podobné rybářské vory se dlouho a úspěšně používají po celém světě. Všechny známé vory jsou však skládací a v totožné konstrukci, která není příliš pohodlná a ani rychlá. Je zde také riziko ztráty jednotlivých částí. Pravidlem je, že rám katamaránu je ocelový. Konstrukce je těžká a nepodléhá korozi. Hmotnost vorů se pohybuje od 26 kg. Je-li rám hliníkový, tak cena katamaránu činí v průměru od $ 1500. V zahraniční jsou alternativy, které mají upevněný válec do rámu pomocí pásky s přezkami. Před čerpáním válce však musí být správně nainstalován, což vyžaduje čas. Zde jsou odkazy na nejznámější výrobce rybářských katamaránů.

 • Katamarán ve složení rámu, šedého válce a zelené kamufláže váží 11,5 kg. Oranžový katamarán váží 12,4 kg. Pádla mají hmotnost 1,8 kg. Další příslušenství následně upevněné na katamaránu zvýší celkovou hmotnost plaveckých prostředků.

 • Složený katamarán má následující rozměry: 0,85 x 0,6 x 0,2 m a rozložený měří 2,8 x 1,35 m. Podrobnější rozměry a specifikace jsou uvedené v dokumentech, který lze stáhnout na našich webových stránkách.

 • Víme, že malá část spotřebitelů má zájem o modely pro dva lidi. Tento model plánujeme do budoucna rozvíjet, konkrétní čas vydání ale nejsme schopni říci.

 • Základní balíček zahrnuje samotný katamarán (skládací rám s nastavitelným opěradlem a 2 válce připevněné k rámu), 2 skládací vesla (každá lopatka se skládá ze tří komponent). Katamarán v základní textilie se prodává ve vaku pro snadnou přepravu. V závislosti na vybraném modelu může být další příslušenství (např. Tašky na válcích) zahrnuto v základním balíčku. Jakýkoliv oblíbený doplněk si za poplatek můžete přidat do svého katamaránu. Aktuální seznam příslušenství je zveřejněn na našich webových stránkách

 • Základní cena katamaránu závisí na vybrané barvě a na materiálu. Aktuální ceny jsou zveřejněny na našich webových stránkách ondatra.pro.

 • Původní myšlenka katamaránu je jednoduchost, rychlost složení a snadnost používání na vodě. Katamarán je koncipován jako galantní loď a s pomocí vesel můžete snadno vyvinout rychlost 6 km / h, což je dostatečné pro rybáře. Nosník, motor či baterie vedou ke zvýšení hmotnosti a času montáže. I přesto jsme však poskytli možnost instalace motoru. K tomuto účelu je nutné zakoupit nosník, který je nainstalován na pravou nebo levou stranu katamaránu, a pevný střešní nosič pro vložení baterií. Tento způsob instalace elektrického motoru je výhodnější pro skládání a kontrolu ze strany motoru. Vyžaduje však vyšší provozní schopnosti. V případě, že pojedete na rozbouřené řece, musíte si dávat neustálý pozor. Testy s benzínovým motorem se neprovádí. V tomto ohledu nedoporučujeme benzínový motor pro katamarán. Na této oblasti stále pracujeme.

 • Maximální zatížení na sedadle katamaránu činí 135 kg, aby nebyla porušena záruka. Jedná se o maximální hmotnost osoby ovládající katamarán. Na zadní stranu katamaránu se zvláštním tvrdým zavazadlovým prostorem (podlahou) je možné uložit až 50 kg. To znamená, že objem válců vydrží více než 500 kg, aniž by se katamarán potopil.

 • Katamarán je navržen pouze pro jednoho člověka a není určen pro přepravu dalších osob. Je však možné do něj umístit dítě do 7 let, pokud si obuje pevné boty. Je nutné ho posadit na měkké sedadlo a musí mít povinně i záchranou vestu. V tomto případě nedoporučujeme plout daleko od pobřeží nebo lovit v hlubokých vodách.

Doplňky:

 • Pokyny pro správnou montáž příslušenství si můžete stáhnout na tomto odkazu.

 • Chcete-li nastavit oblast, která má být přichycena k vodicím válcům, tak to lze provést ve specializované dílně. Pošlete nám válce a my to za vás provedeme, nebo vložíme své vlastní, přesně podle pokynů, které budeme mít k dispozici. Pokyny pro ovládání zadní traverzi. Návod k obsluze a pro montáž pravé zadní příčky lze stáhnout na tomto odkazu.

 • Objem nožního čerpadla je 5 litrů a napumpování trvá 3 minuty.

Materiály a konstrukční zvláštnosti:

 • Rám je vyroben ze speciální hliníkové slitiny - konstrukční stěny s proměnnou tloušťkou.

 • Válce jsou vyrobeny z moderní pětivrstvé PVC tkaniny – v závislosti na barvě od firem HYTex Německo nebo Scantarp Finsko.

 • Doporučuje se udržovat tlak uvnitř válce v rozmezí 0,21 – 0,23 atm. Válce jsou testovány při tlaku 0,5 MPa.

 • Válce jsou lepeny z jednoho švu. Uvnitř je šev vyztužen další vrstvu PVC pásky.

 • Šedá a zelená výrobní tkanina PVC značky HYTex má hustotu ve výši 700 g/m². Tkanina PVC od výrobce SCANTARP má hustotu 650 g/m². Oranžová PVC tkanina od výrobce SCANTARP má hustotu 850 g/ m² a je s přídavkem polyuretanu, který zajišťuje vysokou odolnost proti oděru a zlepšuje pružnost při nízkých teplotách okolí.

 • Katamarán je vybaven tzv. monoballony. Zkoušky prováděné v průběhu 3 let ukázaly, že při běžném provozu není použití monoballonů odůvodněné (s výjimkou řek se zvýšenou obtížností). Mají nižší hmotnost ve srovnání s ostatními konstrukčními válci a dostatečnou aplikaci moderních PVC textilií.

 • Doplňkový ventil zvyšuje hmotnost a náklady na válce, a také snižuje spolehlivost konstrukce a válců jako celek. Testy ukázaly, že konstrukce a výrobní technologie umožňují válce používat tak, aby vydržely i dvojnásobné zvýšení tlaku. Přesto doporučujeme využívají funkci play off ve válcích. Pokud narazíte v katamaránu na zvyšující se tlak vody, roste i riziko vzniku kritické chyby uvnitř válců.

 • Při výrobě používáme moderní PVC tkaniny od předních výrobců, takže si můžete být jisti, že udrží váš katamarán bez problémů i při nízkých teplotách. Jednalo by se o podvod říci, že nízké teploty nemají žádný vliv, nic kritického se však PVC tkanině nestane.

Nákup katamaránu:

 • Katamarán můžete zakoupit v našem internetovém obchodě nebo u prodejce. Aktuální seznam prodejců je zveřejněn na našich webových stránkách ondatra.pro.

 • Zásilka je pojištěná, takže je třeba podat žádost o odškodnění, s uvedením nákladů na náhradu škody.

Window size: 1920 x 1010
Viewport size: 1920 x 899